OYUN YAPIYORUZ

"Söz konusu oyun ise biz de oynamak istiyoruz" diyerek çıktığımız bu yolda birinci yaşımızı doldurduk ve ilk oyunlarımız 500.000 indirmeye ulaştı, 178 ülkede binlerce kişi oyunlarımızı oynadı. Şimdi daha fazlası için çalışıyoruz.

Aşağıda son oyunlarımızı görebilir veya Oyunlar kategorisine giderek diğer oyunlarımıza bakabilirsiniz. iş arıyorsanız ve oyun yapmayı istiyorsanız iş ilanları sayfamıza uğramadan geçmeyin.

red ball

New Red Ball 2

Red Ball looking for his pink friend from differend planets, aliens will pay for this. New abilities and new forces will be with you.

red ball game 2 red ball 2 new game Red Ball Android
angry snowman

Snowman Puffy

Snowman best made with carrot. Carrot means nose for someone, means meal for someone else. wait a minute ! meal,ups. what did you say !

snowman gamesnowman game
red ball

New Red Ball

Someone cut the tree in front of his house, he must find the truth about trees.

red ball game red ball new game redball
Cut game slice games

Cut Game 51%

One eyed, ball shaped red alien needs your help desperately. He is lost in our planet and doesn`t know how to go back to his planet without your slices.

Cut Game 51% cutting game Cut game 51% android

Our game was listed at Gameskeys.net, free iOS games category

bubble pop saga

Bubble Pop Saga

We created this game in three days. it`s easy and relaxing game for making use of your free time .

bubble game android

Şu sırada nasıl bir oyun yapmak için uğraştığımızı anlamak ve bizi daha yakından tanımak için blog sayfamıza bakabilirsiniz. Blog sayfamızda güncellemeler ve yeri geldiğinde oyun yapım eğitimi dersleri olacaktır. Cep telefonu ve tablet için oyun yapıyoruz. Şimdilik 2D oyunlar ile başladık ileriki dönemlerde 3D oyunlar üretmeye başlayacağız. Gamikro oyun yapım şirketi istanbulda faaliyet göstermektedir.

Gamikro itunes Store Gamikro instagram Gamikro Google playGamikro FacebookGamikro twitterGamikro Youtube